fbpx

Vademecum dla początkującego droniarza

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które być może pomogą Ci na samym początku Twojej przygody.

  1. Wybór drona, czy inaczej mówiąc zdalnie sterowanego multikoptera
    Dla osoby niemającej żadnego doświadczenia z dronami, która dopiero chciałaby nauczyć się sztuki sterowania miltikopterem, najlepszym wyborem będzie przystępny cenowo, raczej niewielki model. Zanim nabierzesz wprawy w sterowaniu, minie trochę czasu, dlatego na samym początku kariery droniarza trzeba liczyć się z wysokim ryzykiem uszkodzenia sprzętu. Z tego względu nie warto inwestować w droższe drony (zwłaszcza że operowanie nimi wymaga umiejętności na pewnym poziomie), warto też rozejrzeć się za sprzętem któregoś z najpopularniejszych producentów, by w razie kraksy i konieczności wymiany części na nowe, mieć do nich łatwy dostęp.
  2. Trening czyni mistrza
    Początkujący droniarz może skorzystać z symulatora lotu umożliwiającego naukę podstawowych manewrów za pomocą kontrolera realistycznie odwzorowującego prawdziwy nadajnik. Czy to skuteczna metoda? W pewnym sensie tak, ponieważ pozwala ćwiczyć pamięć mięśniową, jednak trening wirtualny w żaden sposób nie zastąpi ćwiczeń w terenie, gdzie w grę wchodzi ruch powietrza i inne czynniki utrudniające pilotowanie. Pierwsze loty najlepiej odbyć na otwartej przestrzeni bez przeszkód, w bezwietrzny dzień.
  3. Bezpieczeństwo przede wszystkim
    Pamiętaj, że nawet gdy już oswoisz się ze swoim sprzętem i poczujesz się pewnie jako droniarz, bez licencji nie powinieneś latać nad ludźmi ani budynkami. Nie wybieraj też miejsc w pobliżu lotnisk. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

Serdecznie zachęcamy do rozpoczęcia przygody z dronami, a przy okazji do skorzystania z usług Fly Pix w Warszawie!

 

Kontakt

Dane kontaktowe

FlyPix Michał Grybowicz

siedziba w Warszawie

i Białymstoku

(działamy w całej Polsce)

Formularz kontaktowy