Drony zyskują coraz większą popularność na świecie. Z jednej strony służą ludziom i pomagają policji czy też wojsku, z drugiej strony jednym z najpopularniejszych sposobów ich użytkowania jest reklama internetowa, robienie zdjęć i filmowanie z powietrza. Ujęcia nagrane z lotu ptaka niewątpliwe będą ozdobą każdej sesji fotograficznej. Zastanawiacie się ile kosztuje zdjęcie z drona? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Film z drona cena

Cennik usług dronem zależy od kilku czynników. Między innymi od ilości wykonanych zdjęć, długości lotu oraz czy wylot był jeden czy kilka. Nagrany z drona film może być samodzielnym dziełem, lub można wkomponować go w inny dłuższy film.

Od czego zależy cena wykonania zdjęć lub video z drona?

Na ostateczny koszt wykonania zlecenia sesji fotograficznej lub nagrania filmu z lotu ptaka wpływa wiele czynników. Najważniejszym z nich jest długość nagrywanego filmu. Pojedynczy start do rejestracji materiału to zazwyczaj około 15 minut lotu. Taki podstawowy film to koszt od 400 zł do około 1000 zł.

Miejsce zlecenia

Jeżeli jednak usługa ma obejmować filmowanie w kilku miejscach (np. siedziba firmy, wizyta u klienta w innym mieście) to wówczas koszty usługi wzrastają. Konieczne jest zatrudnienie drugiego operatora lub pokrycie kosztów przejazdu.

Użyty sprzęt

Na koszt wykonania zdjęć wpływ również będzie miała oczekiwana jakość filmu lub zdjęć. Im wyższej rozdzielczości mają być zdjęcia, tym lepszej jakości musi być sprzęt.

Obróbka zdjęcia z drona

Na cenę usługi wpłynie również obróbka materiału po wykonanych zdjęciach. Do wyboru mamy materiał surowy, do samodzielnej obróbki, który można wstawić do własnej produkcji. Drugą opcją, oczywiście dodatkową płatną jest otrzymanie już gotowego, obrobionego i zmontowanego w całość filmu.

Cennik usług dronem - podsumowanie

Podsumowują na koszt usługi wykonywania zdjęć lub filmu z drona wpływa czas pracy drona i ilość wylotów i zatrudnionych operatorów oraz długość materiału filmowego. Jakość sprzętu, liczba operatorów i odległość do pokonania przez operatora.

Filmowanie z drona, filmowanie dronem i z drona zdjęcia - cennik usług dronem

Pojedynczy wylot drona, który zazwyczaj trwa około 15 minut i może dostarczyć około 20 zdjęć zapłacić trzeba od 400 zł do około 1000 zł. Cena zależy od wspomnianych czynników jak jakość zdjęć i związanej z tym konieczności wykorzystania odpowiedniego sprzętu. Decydując się na sesję ślubną, która obejmuje pracę operatora przez pół dnia zdjęciowego zapłacimy od 800 zł nawet do 3000 zł. Tutaj cena zależy od życzeń specjalnych pary młodej. Standardowo sesja zazwyczaj oferuje do 5 wylotów drona i obejmuje między innymi wyjście Młodej Pary z kościoła, podjazd po salę weselną czy też przejazd korowodu weselnego. Jeżeli prace wymagają dwóch operatorów lub potrzebny jest wynajem drona z innymi parametrami, to oczywiście zwiększy koszty całego przedsięwzięcia.

Filmowanie dronem, wynajem drona – kogo wybrać do niezapomnianej sesji?

Wybór firmy, która wykona dla nas zdjęcia dronem jest zadaniem trudnym i należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejszymi na jakich warto się skupić to po pierwsze portfolio operatora. Na tej podstawie można ocenić wcześniejsze sesje i dowiemy się czego można się spodziewać. Drugim ważnym kryterium jest jakość sprzętu jakim operator robi zdjęcia lub nagrywa. Ma to bezpośredni wpływ na jakość materiału źródłowego. Im wyższej jakości go oczekujemy, tym lepszy sprzęt powinna mieć zatrudniona do nagrywania firma. Również pora roku ma znaczenie. Jeżeli decydujemy się na sesje np. jesienią lub zimą, gdy pogoda jest bardziej nieprzewidywalna, to również należy postawić na specjalistów mających lepszy sprzęt. Dodatkowe usługi. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, co wchodzi w zakres usługi. Najczęściej podana cena dotyczy tylko surowego nagrania filmu lub zrobienia zdjęć. Jeżeli zależy nam na obróbce, to należy to ustalić wcześniej cennik usług dronem i ewentualnej obróbki. Wskazane jest również oprócz obejrzenia portfolio sprawdzenie opinii o konkretnym operatorze. Nie bez znaczenia jest fakt czy firma działa legalnie.

Zdjęcia z drona - podsumowanie

Zdjęcia i filmy z drona to bardzo dobry sposób na stworzenie ciekawej reklamy lub pamiątki ze ślubu. Znając już ceny podane w artykule, możecie się zastanowić czy to dla Was jest atrakcyjna oferta.