Sposób filmowania wydarzenia może uczynić je niezapomnianym lub całkowicie zepsuć wspomnienia. Jeśli przyjrzymy się uważnie wydarzeniom takim jak te organizowane przez TEDx, zdamy sobie sprawę, że nie są one kręcone przypadkowo, ale w skomplikowany sposób, aby naprawdę uchwycić charakter przemówienia, ekspresję mówcy, a także reakcje publiczności. To samo dotyczy wydarzeń rozrywkowych, sportowych itp. Filmowanie eventów Warszawa wymaga dużej wiedzy specjalistycznej i dokładnego rozplanowania. Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak prawidłowo filmować eventy?
  • Na co zwrócić uwagę podczas nagrywania wydarzeń?
  • Co jest konieczne w przypadku filmowania eventów?

filmowanie eventów warszawa

Filmy eventowe Warszawa – Jak prawidłowo je tworzyć?

Kręcenie eventów może być naprawdę trudne. Zwykle jest coś, co stanowi centrum wydarzenia, czy jest to występ, przemówienie, rozdanie nagród, itp., jak również publiczność lub tłum i atmosfera eventu. Każdy z tych elementów musi być uwzględniony w planie z odpowiednią równowagą, aby nie zmarnować żadnego z Twoich atutów.

Ty i Twoja ekipa filmowa będziecie zazwyczaj mieli harmonogram imprezy do wglądu, ale Twój plan filmowania musi zawierać możliwość dostosowania się do wszelkich nagłych zmian lub nieoczekiwanych zdarzeń, które mogą wzbogacić wideo. Ponadto, w przypadku imprez odbywających się na otwartych przestrzeniach, pogoda w dniu imprezy musi być włączona do planu, a jeśli są oczekiwane jakieś niesprzyjające warunki atmosferyczne, należy mieć pomysł jak sobie z nimi poradzić.

Jednym z kluczy do sukcesu w tworzeniu filmów eventowych Warszawa jest skomponowanie odpowiedniego zespołu dla tego konkretnego wydarzenia. Reżyser, kamerzysta czy dźwiękowiec mogą być świetni w swojej pracy i wysoko wykwalifikowani, ale nic nie działa bez posiadania przez nich odpowiedniej specjalizacji. Tak jak kardiochirurg nie będzie wykonywał operacji plastycznych, tak i Ty musisz mieć pewność, że ekipa, którą wybierzesz na wydarzenie sportowe, specjalizuje się w takich wydarzeniach, co znacznie różni się np. od konferencji astronomicznej.

Po wybraniu zespołu, musisz upewnić się, że wszyscy członkowie będą w stanie działać spójnie w kierunku jednego wspólnego obrazu produktu końcowego. Dźwięk powinien dawać to samo uczucie entuzjazmu, pasji lub zabawy, które oferuje ruch kamery. Cały zespół musi również być w stanie przewidzieć wszelkie nietypowe lub niespodziewane sytuacje, które mogą wystąpić w dowolnym momencie podczas wydarzenia i wiedzieć, jak podjąć szybkie działania, aby je uchwycić.

fotograf eventowy

Fotograf eventowy Warszawa- Ustawienie kamery

Pierwszą rzeczą, którą musisz upewnić się, że jest dostępna podczas kręcenia Twojego wydarzenia jest różnorodność kątów. Niezależnie od tego, czy używasz jednej kamery, czy więcej, musisz upewnić się, że organizatorzy biorą pod uwagę tę kwestię podczas ustawiania sceny lub sali, w której odbywa się wydarzenie. Ponadto, jeśli są miejsca siedzące dla publiczności, to najlepiej byłoby zabezpieczyć miejsce w środku dla ujęć z przodu.

Jako fotograf eventowy Warszawa staraj się nie ustawiać tego w sposób, który niepotrzebnie pokazuje publiczność przez cały film, ponieważ zmniejszy to efekt pokazywania ich reakcji tylko w najbardziej ekscytujących momentach wydarzenia, co wzbogaci poczucie entuzjazmu u widza. Skoncentruj się bardziej na mówcy, lub głównym występie, i zdołaj to zrobić, przełączając się między kilkoma kątami kamery, aby nadać wideo trochę żywości.

Kiedy ustawiasz kamerę, musisz wiedzieć, jakie są twoje ograniczenia. Jeśli używasz tylko jednej kamery, trzymaj ją blisko sceny, bo jeśli kręcisz wydarzenie tylko z jednego miejsca, to oczywiście powinno być ono skupione głównie na głównym występie. Jeśli jednak tak jest, to powinieneś przynajmniej zdołać zdobyć pokład przesuwny, aby móc płynnie przechodzić z jednego kąta do drugiego, nie powodując zakłóceń w nagraniu wideo ani żadnych sztywnych ruchów.

Jeśli masz więcej niż jedną kamerę, powinieneś upewnić się, że wystarczająco dużo kątów sceny, na której będzie stał wykonawca lub mówca, jest objętych. Po tym można zacząć rozważać publiczność, o ile uda się ustawić przynajmniej jedną kamerę tak, aby uchwycić ją, gdy tylko pojawi się odpowiedni moment.

filmowanie eventów warszawa

Fotograf na event Warszawa – Strefy bezpieczeństwa

Musisz zaznaczyć swoje bezpieczne strefy, z których będą odbywały się zdjęcia. Nie chcesz, aby cokolwiek przeszkadzało Twojej kamerze (np. ktoś z publiczności przez pomyłkę wpadł na kamerzystę lub potknął się o jeden z kabli). Nie chcesz też, aby zdjęcia zależały od pewnej ręki kamerzysty, zwłaszcza jeśli impreza będzie trwała kilka godzin.

Ta strefa może być nawet najlepiej oznaczona żółtą taśmą lub czymś w tym rodzaju. To jeden z powodów, dla których jako fotograf na event Warszawa należy przeprowadzić kilka testów przed imprezą, aby określić, które obszary będą wystarczająco bezpieczne, aby filmować z nich bez uszczerbku dla jakości filmu lub jego kompleksowości.

Zajrzyj na naszego bloga i dowiedz się ile kosztuje fotograf ślubny, ile kosztuje wywołanie zdjęcia u fotografa i wiele innych wartościowych artykułów.