Filmy reklamowe zyskują na popularności. Zapoznanie się z formatem wideo wymaga mniej czasu, przez co jest to bardziej przystępna opcja dla odbiorców. Dlatego filmy reklamowe są doskonałym narzędziem w rękach marketingowców. W poniższym artykule przedstawiamy jak tworzyć angażujące i skuteczne filmy reklamowe. 

 

Filmy reklamowe Warszawa – wideo marketing 

 

Zastanawiało Cię, dlaczego tak chętnie oglądane są filmy lub seriale? Przede wszystkim ze względu na fakt, że są angażujące. Filmy umożliwiają nam utożsamienie się z bohaterami i ich emocjami. Jeśli do jakościowych nagrania dorzucimy interesujące efekty wizualne i wpadającą w ucho muzykę, to w przeciwieństwie do formy tekstowej, docieramy do odbiorcy w znacznie większym zakresie. Filmy reklamowe oddziaływają na wzrok i słuch, budując relację na linii nadawca–odbiorca.

FlyPix filmy reklamowe Warszawa – realizujemy wysokiej klasy spoty reklamowe, przygotowane zarówno z wykorzystaniem kamer naziemnych, jak i filmowanie dronem. Bez znaczenia do jakich celów jest potrzebny film promocyjny, stworzymy dla Ciebie niepowtarzalny materiał, który skutecznie przyciągnie uwagę potencjalnych klientów.

Agencja reklamowe sięgają zarówno po filmy internetowe, jak i telewizyjne. W obydwu przypadkach warto pamiętać o czynnikach, które wpływają na sukces odbioru takiej formy promocji biznesu:

  • Jasno sprecyzowany oraz konkretny cel – musisz znać odpowiedź na pytania: po co i do kogo kierujesz film reklamowy;
  • Angażujący ładunek emocjonalny wpływający na sposób dalszej interakcji widza z firmą, produktem lub usługą;
  • Wezwanie do działania, czyli pokazanie odbiorcy dalszych kroków i instrukcji co ma zrobić i jakie działania podjąć po obejrzeniu filmu.

Etapy tworzenia filmów reklamowych

Wyróżniane są trzy etapy produkcji filmów reklamowych. Jest to preprodukcja, proprodukcja oraz postprodukcja. Poniżej opisujemy każdy z tych elementów. 

Preprodukcja

Okres przygotowawczy, poprzedzający okres zdjęciowy. W przypadku, gdy chcesz zareklamować swój produkt lub usługę musisz odpowiedzieć sobie na dwa pytania: do kogo będzie kierowany i gdzie będzie prezentowany film. 

Wszystkie pola publikacji filmu reklamowego rządzą się swoimi prawami. Na przykład inny format wybieramy do reklamy w internecie, inny do reklamy telewizyjnej, a jeszcze inny do reklamy banerowej. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami przygotowujemy wstępną koncepcję filmu reklamowego. Wspólnie konsultujemy pomysł i wprowadzamy modyfikacje. Na sam koniec etapu preprodukcji ustalamy najważniejszy element całej reklamy, czyli scenariusz oraz storyboard (rysunki poszczególnych scen). Po akceptacji całości przez klienta przygotowujemy się do realizacji zdjęć m.in. ustalając lokalizację zdjęć.

Produkcja

Produkcja jest okresem zdjęciowy, podczas którego kręcony jest film reklamowy. Czyli to co lubimy najbardziej. Okres zdjęciowy może trwać jeden dzień lub nawet kilka tygodni, wszystko zależy od stopnia skomplikowania scenariusza.

Postprodukcja

Końcowy etap prac, w którym wykonuje się; montaż obrazu, korekcję barwną, udźwiękowienie oraz pracę nad efektami specjalnymi. Po konsultacji z zamawiającym i ewentualnych poprawkach przekazujemy gotowy materiał.

 

Czy warto pokazać swój film reklamowy przed finalną publikacją?

 

Na etapie postprodukcji jest jeszcze jeden krok, który czasem może być pomijany: sprawdzanie.  Duże wytwórnie często zapraszają na pokazy testowe, gdzie widownia ocenia, czy opowieść jest ciekawa lub czy film ma potencjał (albo – co się w nim nie klei). 

W przypadku pracy nad filmami firmowymi lub materiałami wideo, warto zebrać opinie od osób, które nie pracowały nad tym konkretnym projektem.  Świeże oko, konstruktywna krytyka czy trafne sugestie mogą sprawić, że przygotowywany materiał będzie znacznie lepszy, a znalezienie kompromisu między pomysłem a odzewem testowych odbiorców będzie wisienką na torcie postprodukcji. 

Po wprowadzeniu zmian oraz finalnym złożeniu filmu następuje etap publikacji, czasem poprzedzony działaniami promocyjnymi (zwłaszcza w przypadku większych produkcji). Ale to już etap marketingu filmu.

 

Filmy reklamowe Warszawa – FlyPix

Zamawiając filmy reklamowy Warszawa we FlyPix, masz pewność, że będzie to profesjonalny materiał, który wyróżni się najwyższą jakością filmowych ujęć oraz atrakcyjnym. Posiadamy doświadczenie zarówno w obsłudze dużych imprez korporacyjnych, w których uczestniczy powyżej tysiąca osób, jak i bardziej kameralnych wydarzeń.